مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
7 مورد از برتری زنان نسبت به مردان

۷ مورد از برتری زنان نسبت به مردان

تا به حال به تفاوت های شخصیتی زنان و مردان فکر کرده اید؟ از برتری زنان نسبت به مردان یا بالعکس چطور؟ در جوامع گذشته همیشه زنان جایگاه پایین‌ تری نسبت به مردان داشتند؛ اما پس از گذشت زمان و آشکار شدن ویژگی های منحصر به فرد زنان، مانند حافظه برتر، استفاده از روش ‌های سرمایه‌ گذاری موفق تر، گفتار بهتر، تغذیه سالم تر و …، زنان توانستند جایگاه اصلی خود را پیدا کنند و دوشادوش مردان در پست ها و مقام های مهم اجتماعی به فعالیت بپردازند.

جالب است بدانید که یکی از مهم ترین تفاوت های زنان و مردان هنگام عصبانیت مشخص می‌ شود. تا به حال به این موضوع دقت کرده اید که زنان به نسبت در هنگام ترافیک و شلوغی رانندگی بهتری دارند و می توانند به راحتی در شلوغی بر عصبانیت خود مسلط باشند؟ از عواملی که باعث تفاوت های زن و مرد از نظر روانشناسی می شود، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • تفاوت های فیزیولوژیکی زنان و مردان
  • تفاوت های ذهنی و روانی
  • هوش و استعداد

تفاوت های زن و مرد از نظر روانشناسی

تفاوت های زن و مرد از نظر روانشناسی با توجه به تفاوت های زیستی مانند هورمون های زنانه و مردانه، شکل‌گیری شخصیت به عنوان یک زن یا یک مرد و همچنین تفاوت های اجتماعی مشخص می شود. همیشه نوع برخورد انسان ها در جامعه نسبت به یک دختر با یک پسر متفاوت است و همین باعث می شود شخصیت آن ها از بچگی به عنوان یک زن یا مرد متفاوت شکل بگیرد و باعث شود آنها نقش خود را به عنوان زنان و مردان آینده بپذیرند.

همان طور که همه ما می‌ دانیم زنان نسبت به مردان احساسات قوی تری دارند و مردان بیشتر با مسائل به طور منطقی برخورد می ‌کنند. به نظر می رسد قدرت کلامی زنان نسبت به مردان بیشتر بوده و از دایره واژگان بیشتری هم هنگام تکلم استفاده می ‌کنند. همین باعث می ‌شود زنان راحت ‌تر بتوانند احساسات خود را بروز دهند. زنان به راحتی می ‌توانند چندین کار را به صورت همزمان مدیریت کنند، چرا که مغز آن ها قوی تر از مردان است. پس می توان گفت یکی از موارد برتری زنان نسبت به مردان توانایی بروز بیشتر و راحت تر احساساتشان است.

استفاده از روش ‌های سرمایه گذاری موفق تر

تجربه های متفاوت نشان دهنده این است که بازدهی سرمایه ‌گذاری توسط زنان بیشتر از مردان است و زنان سرمایه ‌گذاران قوی تری هستند. معمولا خانم ها کمتر ریسک می ‌کنند و کمتر احتمال دارد که ضرر کنند. به طور کلی زنان همیشه حساب شده و محتاط قدم بر می دارند. به همین خاطر قبل از سرمایه ‌گذاری همه جوانب را به دقت مورد بررسی قرار می ‌دهند و همین هم باعث موفقیت آن ها می ‌شود. این مورد یکی از بهترین برتری زنان نسبت به مردان شمرده می شود.

تفاوت های زنان و مردان هنگام عصبانیت

قصد داریم در این بخش یکیدیگر از موارد برتری زنان نسبت به مردان را برایتان بازگو کنیم. یکی از تفاوت های زنان و مردان هنگام عصبانیت این است که آن ها دلایل متفاوتی برای عصبانیت دارند؛ یعنی ممکن است آن موضوعی که باعث انفجار عصبانیت زنان می شود، اصلاً مردان را عصبانی نکند؛ اما تحقیقات انجام شده حاکی از این است که مردان مستعد عصبانیت بیشتری هستند و بیشتر پرخاش می کنند. اگر چه نمی ‌توان این نتایج را تایید یا رد کرد، اما می ‌توانیم بگوییم که هم زنان و هم مردان عصبانیت را به دلایل مختلف تجربه می‌ کنند و اینکه چگونه خشم و عصبانیت خود را بروز می دهند با یکدیگر متفاوت است.

 مردان بیشتر با داد و فریاد و یا حرکات فیزیکی خود را تخلیه می ‌کنند؛ اما زنان بیشتر با صحبت کردن این کار را انجام می ‌دهند و همین امر می‌ تواند یکی از تفاوت های زنان و مردان هنگام عصبانیت باشد. خواه زن باشید خواه مرد و علیرغم تمام این تفاوت ها، بایستی برای کسب مهارت حل مسئله تمرین کنید تا بتوانید هنگام عصبانیت خشم خود را کنترل کنید.

حافظه برتر زنان نسبت به مردان

به خاطر سپردن جزئیات، لغات و جملات بیشتر در زنان نشان دهنده حافظه برتر آن ها نسبت به مردان است. آن ها همیشه خاطرات گذشته را به خاطر دارند و می توانند تصاویر حسی، چهره ها، جای اشیا و حتی عطر های مختلف را به حافظه برتر خود بسپارند. کاری که مردان به ندرت می ‌توانند انجام دهند.

شاید بتوان گفت می‌ توان گفت این برتری زنان نسبت به مردان در خانم ها در اصل یک نقطه ضعف برای آن ها محسوب می ‌شود چرا که به سختی می ‌توانند مشکلات و اتفاقات ناگواری که در گذشته برای آن ها رخ داده را فراموش کنند. همیشه به دلیل داشتن حافظه برتر این اتفاقات را با جزئیات کامل به خاطر می ‌آورند و آن ها را در ذهن خود مرور می کنند و همین امر باعث می ‌شود که روی زندگی و نحوه برخورد آن ها با دیگران تاثیر مستقیمی داشته باشد. گاهی اوقات فراموشی هم می تواند یک نعمت باشد و کمک کند تا افراد بتوانند مشکلاتی که در گذشته داشته اند را به فراموشی بسپارند.

نحوه رانندگی در شهر

خانم ها همیشه به قوانین توجه ویژه ‌ای دارند و هنگام رانندگی هم سعی می ‌کنند تمام قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند. به همین خاطر همیشه هنگام رانندگی در شهر بهتر از مردان عمل می کنند. حتی برخی از ماموران پلیس می گویند که رانندگی در شهر توسط خانم ها به قدری دقیق و قانونمند است که باعث کلافه شدن راننده های پشت سر آن ها می شود. زنان هنگام رانندگی در شهر همیشه به چراغ قرمز توجه می‌ کنند و از علائم هشدار دهنده برای اطلاع دادن به سایر راننده ها استفاده می کنند. کاری که اغلب مردان احساس می کنند اگر انجام دهند برای آن ها وقت گیر است. به نظر ما این مورد از برتری زنان نسبت به مردان ربای فرهنگ سازی و جامعه مفید است، نظر شما چیست؟

گفتار بهتر

ساختار مغز زنان و مردان با یکدیگر متفاوت است. اغلب تصور می شود زنان دارای نوعی گفتار بهتر نسبت به مردان هستند و حتی ممکن است پر حرف تر باشند. زنان معمولاً به خاطر تفاوت های فیزیولوژیکی و همچنین توانایی برقراری ارتباط بهتر، گفتار بهتری نسبت به مردان دارند. دارا بودن دایره واژگان پر شمار نیز می ‌تواند نشان‌ دهنده گفتار بهتر آن ها باشد. این ویژگی از کودکی به دختر بچه ها منتقل می‌ شود. آن ها خیلی راحت تر می توانند احساسات خود را با استفاده از کلام بروز دهند.

تغذیه سالم تر

زنان به زیبایی ظاهری خود بیشتر از مردان اهمیت می دهند. به همین خاطر معمولاً از یک تغذیه سالم تر نسبت به مردان استفاده می کنند. آن ها سعی می کنند با استفاده از رژیم های غذایی کم کالری و تغذیه سالم در زندگی سلامت جسمی و فیزیکی خود را بهبود ببخشند. اگرچه داشتن تغذیه سالم تر برای یک زن به عنوان مادر ضروری است، اما برخی از خانم ها ترجیح می دهند به خاطر حفظ تناسب اندام از بسیاری از مواد غذایی چشم ‌پوشی کنند و آن ها را نخورند. بدن زنان نسبت به مردان به مواد مغذی بیشتری نیاز دارد. چراکه آن ها دوره های بارداری و شیردهی را تجربه می ‌کنند. به همین خاطر توصیه می ‌شود زنان برای داشتن تغذیه سالم تر تمام مواد غذایی را در رژیم غذایی خود بگنجانند.

کلام آخر

همانطور که مطالعه کردید در این مقاله تلاش کردیم برخی از تفاوت ها و برتری زنان نسبت به مردان را بازگو کنیم. باید خاطر نشان کرد که این مقاله اصلا به این منظور نوشته نشد که بگوید زنان بهتر هستند. بلکه تلاش کردیم آن دسته از مهارت ها و زمینه هایی که زنان عملکردی بهتر و قوی تری دارند را بازگو کنیم. بر هیچ کس پوشیده نیست که طبیعتا مردان هم در برخ زمینه ها برتری هایی نسبت به زنان خواهند داشت. موفق باشید.

اشتراک گذاری مطلب:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زن شاد
لطفا شماره موبایل خود را وارد نمایید
لطفا کد دریافت شده را وارد نمایید