مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
scary-movies

۷ تا از ترسناک ترین فیلم های ۲۰۲۱

برخی افراد عاشق کابوس‌ های شبانه بعد از دیدن فیلم ترسناک هستند. با ما همراه باشید تا ابتدا بدانید فیلم های ترسناک چه نوع فیلم‌ های هستند و سپس شما را با هفت تا از بهترین فیلم‌ های ترسناک جهان در سال ۲۰۲۱ با نام ‌های فیلم ترسناک خوش شانس، فیلم به حقیقت پیوستن، فیلم ترسناک تخلف، فیلم in the earth، فیلم ترسناک جن، فیلم خیابان ترس و فیلم ترسناک سانسور آشنا کنیم.

تعریف فیلم های ترسناک

فیلم های ترسناک (Horror films) ژانری از فیلم و داستان ‌سرایی است که هدف آن ترساندن، به هیجان آوردن و شوکه کردن مخاطبان است. برخی از عناصر تعیین کننده در ژانر ترسناک عبارت هستند از:

موضوعات
انواع شخصیت
محیط
موسیقی

به بیان دیگر فیلم های ترسناک برای ایجاد نفرت، ترس و هیجان ساخته می ‌شوند. این نوع فیلم ‌ها ممکن است شامل حوادث خشونت فیزیکی و وحشت روانی باشند؛ یا ممکن است فیلم مورد نظر بر روی شخصیت‌ های تغییر شکل یافته، آشفته، روان‌ پریش یا شیطانی ساخته شده باشد. ژانر ترسناک معمولا با فیلم ‌های علمی تخیلی و فیلم نوآور همپوشانی دارد. باید اضافه کرد ژانر ترسناک باعث تولد ژانر های فرعی و ژانر های ترکیبی زیادی شده است.
فیلم ترسناک خوش شانس
فیلم ترسناک خوش شانس (Lucky) محصول آمریکا به کارگردانی یک ایرانی به نام ناتاشا کرمانی ( Natasha Kermani) بوده است. فیمنامه ‌نویس و بازیگر نقش اول فیلم ترسناک خوش شانس بری گرانت ( Brea Grant) است. بری گرانت در این فیلم ترسناک نقش زنی را بازی می‌ کند که هر شب مورد تهاجم یک مرد غریبه قرار می ‌گیرد ولی اطرافیان او را باور نکرده و به او کمک نمی ‌کنند. او مجبور می ‌شود به ‌تنهایی به مقابله با این مرد با چهره عجیب و غریب و رمزآلود برود و نهایتا موفق می‌شود.
فیلم ترسناک خوش شانس کنایه به زندگی زنان و دختران جهان امروز دارد که باید به تنهایی مشکلات خود را حل کنند. اطرافیان مانند خانواده، دوستان و حتی هم جنسان، آن‌ها را باور نمی ‌کنند. زنان جهان امروز باید به تنهایی برای موفقیت بجنگند و مانند فیلم ترسناک خوش شانس با خوش شانسی، کسب موفقیت کنند. متأسفانه مردم عادی متوجه کنایه فیلم نشده و مخاطبان زیادی را جذب نکرده است؛ اما ۹۳ درصد منتقدین، نظر مثبتی درباره فیلم ترسناک خوش شانس داشته ‌اند.

فیلم به حقیقت پیوستن

فیلم به حقیقت پیوستن یا محقق شدن (Come True) از سری فیلم های ترسناک علمی تخیلی است که طرفداران خاص خود را دارد. این فیلم ترسناک محصول کشور کانادا بوده و کارگردان و فیلم ‌نامه‌ نویس آن، آنتونی اسکات برنز (Anthony Scott Burns) است. از بازیگران اصلی این فیلم می ‌توان به جولیا سارا استون و لندون لیبو آیرون (Landon Liboiron) اشاره کرد.
در فیلم به حقیقت پیوستن دختر نوجوانی به نام سارا از منزل فرار کرده و در یک پروژه تحقیقاتی کلینیک خواب درمانی به ازای پول شرکت می ‌کند. به طور کلی در این اثر افراد مورد مطالعه قرار می ‌گیرد.
در این مطالعه مشخص می ‌شود رؤیای تمام افراد تقریباً مشابه بوده و به دیدن افراد با سایه منتهی خواهد شد و ریشه در دوران کودکی افراد دارد. سارا بعد از مدتی دچار کابوس ‌ها با سایه آدم‌ هایی می ‌شود که نمی ‌شناسد. در انتهای فیلم سارا پیامی مبنی بر اینکه ۲۰ سال است در کما به سر می ‌برد و … دریافت می‌کند.

فیلم ترسناک تخلف


فیلم ترسناک تخلف (Violation) به کارگردانی سیمز فور (Madeleine Sims-Fewer) و مانسنلی (Dusty Mancinelli) محصول کشور کانادا است. بازیگر اصلی این فیلم مادلین سیمز فور بوده که نقش «میریام» را بازی می ‌کند. ستون فقرات فیلم ترسناک تخلف مانند خیلی از فیلم ‌های ترسناک دیگر، زن انتقام‌ جویی به نام میریام است.
بازیگر این نقش برای اینکه بتواند بعد از یک انتقام خون ‌آلود به سبک صلیبی، ۷۸ ثانیه بی ‌وقفه بالا بیاورد، یک لیوان آب ‌نمک غلیظ می ‌خورد تا یک رئال واقعی به نمایش بگذارد. این فیلم که یک فیلم رئالیسم ترسناک به‌حساب می‌ آید، بسیار موفق عمل کرده و مخاطبان زیادی را به خود جذب کرده است.
فیلم ترسناک تخلف از انواع فیلم های ترسناک روان‌ شناختی بوده و زمان و خاطره را به هم می‌ پیچد. میریام در حال طلاق است که به کلبه خواهرش در جنگل‌ های کبک می ‌رود. در ابتدا به نظر می ‌رسد که میریام فقط حس حسادت نسبت به خواهر و شوهر خواهر خود دارد. پس از اینکه کمی سر درگمی ایجاد می‌ شود، در فلش بک‌ های فیلم ترسناک تخلف می بینیم که علاوه بر حسادت، او مورد خشونت خواهر و شوهرخواهر خود قرار می گیرد.

فیلم in the earth (در زمین)


فیلم in the earth(در زمین) محصول مشترک امریکا و بریتانیا به کارگردانی و نویسندگی بن ویتلی (Ben Wheatley) بوده و بازیگرانی چون هیلی اسکوایرز (Hayley Squires) و مارک مونرو (Mark Monero) ایفای نقش می ‌کنند. in the earth می‌ خواهد پوچی سورئال را به مخاطب نشان بدهد. در این فیلم ترسناک یک دانشمند و همراهان با یک پدیده آخر الزمانی روبرو می‌ شوند. خیلی از منتقدین این فیلم را مرتبط با ویروس کرونا می‌ دانند.
فیلم in the earthدر یک جنگل با درختان انبوه اتفاق می ‌افتد که اتفاقا خاک، حاصلخیزی عجیبی دارد. جراحت پای دانشمند این فیلم به نام مارتین عفونت می ‌کند و مرد جنگلی به نام زاک، انگشتان پای او را قطع می ‌کند تا عفونت به دیگر اجزای بدن وی انتقال پیدا نکند. نهایتا در فیلم in the earth بین زاک و مارتین و همراهان درگیری پیش می ‌آید و در این میان اتفاقات ترسناک و وحشتناکی می‌ افتد. بسیاری از منتقدین این فیلم را جز فیلم های ترسناک غیر معمول به حساب می آورند.

فیلم ترسناک جن

فیلم ترسناک جن (The Djinn) که محصول کشور امریکا است دو کارگردان به نام ‌های دیوید اربونیر (David Charbonier) و جاستین پاول (Justin Powell) در آن ایفای نقش می کنند. بازیگر نوجوان این فیلم با نام اِزرا دِوی (Ezra Dewey) خوش درخشید. فیلم ترسناک جن که ماوراء طبیعی بوده، منتقدین آن را یک افسانه معرفی کرده ‌اند.
در این فیلم ترسناک، یک نوجوان ۱۲ ساله که کر و لال است برای حل مشکل خود به کمک یک کتاب، به احضار جن می ‌پردازد. نوجوان فیلم ترسناک جن برای اینکه بتواند به آرزوی شنیدن و صحبت کردن برسد، شب ترسناک و وحشتناکی را سپری می ‌کند. به یاد داشته باشید این فیلم اصلا مناسب بچه‌ ها و نوجوانان نیست.
این فیلم با استفاده از فیلم‌ برداری روان، نور پردازی صورتی و موسیقی متن استثنایی، مخاطب را میخکوب می‌ کند.

فیلم خیابان ترس

فیلم خیابان ترس (Fear Street) یک فیلم سه ‌گانه ترسناک آمریکایی به کارگردانی لی جانیاک (Leigh Janiak) است. در فیلم خیابان ترس که در سال ۲۰۲۱ به نمایش درآمده است بازیگرانی چون کیانا مادیرا (Kiana Madeira) و اولویا اسکات ولش (Olivia Scott Welch) ایفای نقش دارند.
اتفاقات ترسناک و پشت سر هم در محله نوجوانانی اتفاق می ‌افتد که آن‌ ها اتفاقات را به هم مرتبط می ‌یابند و احساس می‌ کنند طعمه‌ های بعدی خود آن ‌ها هستند. در این میان اتفاقات ترسناک همراه با تعقیب، گریز و قتل با استفاده از ابزار های تیغه‌ ای وحشتناک انجام می‌ شود. این فیلم سه ‌گانه در سه قسمت با نام‌ های خیابان ترس ۱۹۹۴ (قسمت اول)، خیابان ترس ۱۹۷۸ (قسمت دوم) و خیابان ترس ۱۶۶۶ (قسمت سوم) ساخته شده است.
قسمت اول فیلم خیابان ترس مملو از مصنوعات دهه ۹۰ مانند لباس ‌های گرانج است. در قسمت دوم سفری دلپذیر به گذشته با تابستانی در کمپ دارد. قسمت سوم نیز به روستایی قدیمی با همان بازیگران قدیمی در نقش‌ های جدید قرن هفدهمی بر می ‌گردد.

فیلم ترسناک سانسور


فیلم ترسناک سانسور (Censor) یکی از انواع فیلم های ترسناک روان‌ شناختی بوده که محصول سینمای بریتانیا است. کارگردان فیلم ترسناک سانسور پرانو بیلی باند (Prano Bailey-Bond) بوده و بازیگرانی چون نیام الگار (Niamh Algar)، نیکلاس برنز (Nicholas Burns) و آدریان شیلر (Adrian Schiller) دارد.
در فیلم ترسناک سانسور شاهد یک فیلم مهیج و واقعا ترسناک خواهید بود. در این فیلم یک نفر برای سانسور فیلم قتلی بر اساس واقعیت مأمور می ‌شود تا قسمت ‌هایی از فیلم را سانسور کند که با تماس‌ های تهدید کننده روبرومی شود. نهایتا او این فیلم را با ناپدید شدن خواهر خود مرتبط می ‌بیند. موسیقی تپنده در فیلم ترسناک سانسور از نقاط قوت فیلم معرفی شده است.

منبع: تیم تحریریه زن شاد

اشتراک گذاری مطلب:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زن شاد
لطفا شماره موبایل خود را وارد نمایید
لطفا کد دریافت شده را وارد نمایید